Konferencja mediolingwistyczna „Online-Diskurse im interkulturellen Gefüge. Wissenstransfer, Öffentlichkeiten, Textsorten“ w Instytucie Filologii Germańskiej UWr w dniach 16-17 listopada 2017 r. jest poświęcona dyskursom cyfrowym w perspektywie międzykulturowej, rozwijanym w mediach społecznościowych przy użyciu językowych i niejęzykowych środków komunikacji. Głównym punktem ciężkości w dyskursach cyfrowych jest transfer wiedzy, który dokonuje się w tzw. alternatywnych społecznościach internetowych za pomocą różnych rodzajów tekstów multimodalnych (szczegóły w opisie konferencji).