STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE GERMANISTÓW

OPIS

Studenckie Koło Naukowe Germanistów istnieje nieprzerwanie od roku akademickiego 1997/1998, działają w nim studenci i doktoranci Instytutu Filologii Germańskiej oraz zaprzyjaźnieni studenci innych kierunków, m.in. polonistyki i historii sztuki).

Nasze Koło organizuje spotkania i dyskusje literackie, wieczory filmowe i prezentacje książek, a także – przynajmniej raz w każdym semestrze, letnim i zimowym – tematyczne podróże studyjne po Śląsku i krajach ościennych. Szczególnie interesują nas powiązania literatury i muzyki, ale podczas naszych spotkań i wyjazdów poszerzamy wiedzę także z innych dziedzin, takich jak historia, historia sztuki, socjologia czy paleografia. Ponadto Członkowie SKNG zaangażowani są w różne inne wydarzenia akademickie i kulturalne, np. pomagają przy organizacji konferencji naukowych, wygłaszają referaty i prowadzą własne projekty badawcze, nawiązują współpracę z różnymi ośrodkami kultury. Oczywiście spotykamy się także na płaszczyźnie towarzyskiej i mniej oficjalnej!

W latach 2013 i 2014 (tym razem wspólnie z pozostałymi Kołami Naukowymi, działającymi przy Instytucie Filologii Germańskiej) SKNG zdobyło Nagrodę Publiczności podczas Giełdy Kół Naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czekamy na Ciebie i zapraszamy do współpracy!

 OPIEKUN

dr Julianna Redlich
biogram
nr tel. 71 375 24 45
Gabinet 317

SKŁAD ZARZĄDU

W ROKU AKADEMICKIM 2022/2023:

  • Jakub Taszakowski– III r. lic – przewodniczący
  • Aleksandra Nowak – III r. lic – skarbniczka
  • Małgorzata Mulorz – I r. mgr – zastępczyni, sekretarz

 

Kalendarz Wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia